تولد پیشبرد!

از سال قبل که دغدغه های فرهنگی مان بیشتر شد; با گروهی از دوستان همراه که اتفاقا همکار هم بودند; هم قسم شدیم تجربه هایمان روی هم بریزیم; تا به سمتی حرکت کنیم که دوست داریم. گام اول این حرکت تاسیس موسسه تصویررفیع ایرانیان بود. و گام دوم تاسیس یک نشریه که خوشبختانه و بحمداله انجام شد. اما لوگو قبل از واگذاری امتیاز آن چیزی نبود که دوستش داشته باشیم;

 و باید اسم نشریه جوری انتخاب می کردیم; که اندیشه های گروه، عقایدمان، آرمان هایمان و همه قله هایی که تعریف کرده ایم; را در بر بگیرد.

 لیست ها مرورشد، اسمها پیشنهاد شد; ولی هیچکدام همه آنچه را از خودمان انتظار داشتیم ارضا نمی کرد. ما می خواستیم دائم پیش برویم و در این پیش رفتن همیشه برنده باشیم. خلاصه و کوتاه شده اش می شود جلو رفتن و برنده شدن. ایده ها و اندیشه ها گروه را به یک واژه رساند؛ «پیشبرد». واژه ای که گروه از خودش انتظار داشت ولی ظاهرا از هوبره تا «پیشبرد» راه زیادی در پیش بود. بخصوص اینکه شنیده بودیم در ماه مبارک رمضان برخی جلسات چندان در وزارتخانه ها تشکیل نمی شود. و همین مساله گروه را دچار رکود کرده بود. رکودی که به زحمت همه را پای بستن شماره سوم نشاند. دست بر قضا صبح روز۲۵ خرداد ماه چند پرنده در دفترموسسه گرفتارشده بودند; و برای رسیدن به آسمان خودشان را به شیشه ها می زدند. صحنه ترس آنان و حتی آزادی شان دیدنی و خاطره انگیز بود ولی حسِ خوبِ و خوش یُمن پرنده ها خبر از خبری تازه می داد. مضمون خبری که منتظرش بودیم، این بود:

 جلسه تشکیل شده و می توانید از شماره بعد با اسم «پیشبرد» ادامه بدهید». 

خدا را شکر که پرنده ها حامل خبری خوش بودند، خدا را شکر که خاطره ماه مبارک رمضان برای موسسه تصویر رفیع ایرانیان ماندگار شد. و خدا را شکر که می توانیم دغدغه های فرهنگی مان در مسیری پیگیری کنیم. که هم پیش می رویم و هم برنده می شویم. منتظر همه شما اهالی فرهنگ، ادب، هنر، اقتصاد، اجتماع، سیاست و همشهری ها هستیم.

علی رفیعی | خرداد ماه ۱۳۹۵

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *